Nestville Whisky Blended 6yo 40% 0,5L

10,49 

Historicky prvá Slovenská Whisky, vyzretá v sudoch z bieleho duba, jedinečná svojim pôvodom, zložením a charakterom. Nestville Whisky Blended 6 -ročná je veľmi jemná až hebká, sladkastá po kukurici, s krásnou zlato-hnedastou farbou. Nestville Whisky zanecháva bohatú chuť po vanilke, výťažku z dreva s výraznými tónmi po slade.

Originálna a lahodná chuť whisky v sebe ukrýva jedinečný výrobný proces sedem kolónovej destilácie, ktorého výsledkom je destilát výnimočnej jemnosti a čistoty. Jednotlivé sudy na zrenie ročníkovej whisky sú ročne vyberané.

Nestville Whisky Blended 6 yo získala v roku 2018 významné ocenenia na celosvetovo uznávaných súťažiach, a to konkrétne striebornú medailu na China Wine and Spirits Awards a brondzovú medailu na World Whiskies Awards. Samotný Jim Murray vo svojej svetoznámej knihe Whisky Bible udelil tejto whisky slovné hodnotenie BRILLIANT whisky.

Farba: jantárová so zlatým nádychom.
Vôňa: robustná vôňa po dubovom dreve, vanilke s jemným medovo korenistým záverom.
Chuť: bohatá chuť plná vanilky a dubového dreva. Komplexne aromatická a jemne sladká. Na pozadí krémova s javorovým sirupom.
Záver: veľmi harmonický záver s lahodnou horkosťou a sladkosťou po karameli.

Svetové Whisky oceneniestrieborná medailaocenenie kosher Whisky Blended 6