Nestville Whisky Single Barrel 40% 0,7L v darčekovom kufríku

29,00 

Nestville Whisky Single Barrel je špeciálna edícia v limitovanom počte približne 435 fliaš z jedného sudu. Každá fľaša je originálna svojím jedinečným ručne vypísaným poradovým číslom, číslom suda, z ktorého bola odobratá a dátumom zrenia. Single Barrel je whisky, ktorá sa stáča ručne vždy len po otvorení jedného sudu z bieleho duba v ktorom dozrieval whisky destilát po dobu minimálne štyroch rokov. Získava tak sýtejšiu farbu, zrelšiu a výraznejšiu chuť.

Nestville Whisky Single Barrel 40% je veľmi výnimočná a lahodná whisky, ktorá je oceňovaná na celom svete. V roku 2018 ziskala dvojitú zlatu medailu na prestížnej súťaži China Wine and Spirits Award a zlatú medailu na World Whiskies Awards. A aj samotný Jim Murray vo svojej svetoznámej knihe Whisky Bible udelil tejto whisky slovné hodnotenie BRILLIANT whisky.

Jedinečnosť tejto edície sa schováva v chuti aj vo veku zrenia. Každá edícia môže mať iný charakter chuti a vône na základe suda, v ktorom zrela a veku zrenia. Edície Single Barrel 40% sa vyberajú z archívnych zásob, ktoré zreli v našich skladoch od štyroch do šiestich rokov, v závislosti od jednotlivého suda.

Farba: jantárová so zlatým nádychom.
Vôňa: intenzívna sladkastá až smotanová vôňa s vanilkou, karamelom a ovocím.
Chuť: veľmi harmonická až nasládla chuť po karameli. Príjemne svieža a vynikajúco vyvážená chuť s korenistou vanilkou, drevom a ovocím.
Záver: sladkastý záver s tónmi karamelu, dreva a korenia.

ocenenie kosher Svetové Whisky ocenenie zlaté Nestville Whisky Single Barrel double gold