fbpx

Slávnosť jari - ZRUŠENÁ

Na základe mimoriadneho vyhlásenia vlády Slovenskej republiky v súvislosti s koronavírusom COVID-19 sa podujatie Slávnosť jari, ktoré sa malo konať 03. 05. 2020 v areáli Nestville Park v Hniezdnom ruší.

Ďakujeme za pochopenie.

 

 

Prvá májová nedeľa, 3. mája 2020, bude patriť folklóru a našim tradíciám. Už po ôsmykrát totiž nezisková organizácia Spolužitie zrodené z minulosti usporiada v Nestville Parku v obci Hniezdne folklórne podujatie pod názvom  Slávnosť jari. Cieľom podujatia je priblížiť a ukázať mladej generácií jedinečnosť a autentickosť ľudového umenia, ktoré nám naši predkovia odovzdávajú z generácie na generáciu.

 

Nedeľné popoludnie spestria furmanské preteky, ktorých sa zúčastnia najsilnejšie ťažné kone Slovenska. Návštevníci tak budú môcť obdivovať rýchlosť, obratnosť, presnosť a poslušnosť i okamžité reakcie koní v niekoľkých súťažných disciplínach. Víťazné kone a ich furmani budú vecne aj finančne odmenení. Tento ročník bude opäť obohatený aj o Tradičné trhy, na ktorých sa predstavia prvovýrobcovia, pestovatelia a remeselníci zo Spiša. Na festivalovom pódiu vystúpia miestne folklórne súbory z okolitých obcí. Počas podujatia predvedú súťažné družstvá zapojených obcí svoje kuchárske umenie vo varení tradičných jedál. Príďte aj vy podporiť svoju obec/mesto a spoločne zabojujte o titul „Nositeľ tradícií“, ktorý je spojený s finančnou odmenou na revitalizáciu obce/mesta pre tri súťažné družstvá. Podujatie je každoročne spestrené zaujímavým detským programom v spolupráci s ovocnými šťavami Fruxi Fresh.

 

Nenechajte si ujsť túto nezabudnuteľnú atmosféru a strávte príjemnú nedeľu 3. mája 2020 v Nestville Parku!

 

9905

 

KONTAKT
e-mail: event@nestville.sk
tel.: +421 917 137 124

Miesto konania

Dátum konania

Ceny vstupeniek

Deti do 6 rokov zdarma v doprovode s rodičom
Lístky sa dajú kúpiť priamo v pokladni

Array